Manufacturer No:A1004RT24K1-F
Manufacturer:TE Connectivity
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC Surface Temp Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | A1004 |
| B Parameter: | 3976 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 2 % |
| Mounting Style: | Ring Lug |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 7.87 mm |
| Length: | 41 mm |
| Width: | 7.87 mm |
| Height: | 15.88 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
NTCLE413E2473H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTCDS3KG492HC3NB
Brand:TDK
NTCS0603E3103HMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE413E2103J524A
Brand:Vishay / BC Components
02C5000FF
Brand:Vishay / Dale
NTCS0603E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3222FMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502GLT
Brand:Vishay / BC Components

NCP03XH103F05RL
Brand:Murata Electronics

NCP03WF683F05RL
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






