Manufacturer No:NTCDS3SG104HC4NB
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC AEC-Q200 100kOhm 3% B25/85:3850K+-2%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCDS |
| B Parameter: | 3850 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Power Rating: | 20 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Axial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 250 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 2 mm |
| Length: | 28 mm |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 3 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 2 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | TDK |
| Lead Diameter: | 0.55 mm |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.050459 oz |
HOTNTCC200E4472FT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3102HLT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0603N11N3002JE
Brand:Vishay / Dale
NTCS0603E3222JMT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0402N02N1002JE
Brand:Vishay / Dale

B57891S0203F008
Brand:EPCOS / TDK
NTCS0805E3103HHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3472HHT
Brand:Vishay / BC Components

NCP03XM222E05RL
Brand:Murata Electronics

NTCS0603E3502FLT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






