Manufacturer No:NTCG103JX103DTDS
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 0402 10K OHM 0.5% NTC AEC-Q200 125C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCG |
| B Parameter: | 3435 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 100 mW |
| Tolerance: | 0.5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Unit Weight: | 0.000388 oz |
HOT
NTCLE100E3202JB0
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502GLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE413E2473H400A
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3472HHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE400E3472HA
Brand:Vishay
NTCS0603E3222FMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCG103JX103DT1
Brand:TDK

KC103J2F
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






