Manufacturer No:327638
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals PIDG 12-10
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Splices |
| Type: | Butt |
| Wire Gauge Max: | 10 AWG |
| Stud / Tab Size: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Cable Mount / Free Hanging |
| Gender: | - |
| Insulation: | Insulated |
| Color: | Yellow |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper |
| Series: | PIDG |
| Tradename: | PIDG |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Gender: | - |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Nylon |
| Length: | 42.06 mm |
| Material: | Copper |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Width: | - |
| Wire Gauge: | 10 AWG |
| Unit Weight: | 7.440125 oz |
HOT
1016664
Brand:Phoenix Contact

1016663
Brand:Phoenix Contact

7460719
Brand:Wurth Elektronik

171897-1
Brand:TE Connectivity / AMP

19007-0024
Brand:Molex

2376579-2
Brand:TE Connectivity

216946-5013
Brand:Molex

170341-3
Brand:TE Connectivity / AMP

1-2840573-1
Brand:TE Connectivity

19073-0234
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






