Manufacturer No:5-520263-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals 250 ULTRA-FAST RCPT 22-18 TPBR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Quick Disconnects |
| Type: | Tab |
| Wire Gauge Min: | - |
| Wire Gauge Max: | 18 AWG |
| Stud / Tab Size: | 6.35 mm x 0.81 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Push In |
| Gender: | Female |
| Insulation: | Insulated |
| Color: | Red |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Brass |
| Series: | 250 |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Contact Gender: | - |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Nylon |
| Length: | 23.7 mm |
| Material: | Nylon |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Width: | 10.38 mm |
| Wire Gauge: | 18 AWG |
| Unit Weight: | 0.035239 oz |
HOT
324049
Brand:TE Connectivity

216946-5111
Brand:Molex

74611124
Brand:Wurth Elektronik

216946-5013
Brand:Molex

19007-0024
Brand:Molex

151321-4
Brand:TE Connectivity / AMP

61765-1
Brand:TE Connectivity

696422-4
Brand:TE Connectivity

324061
Brand:TE Connectivity

1602-0069
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






