Manufacturer No:726386-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals GDS-FLACHSTECK 6.3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Quick Disconnects |
| Type: | Tab |
| Stud / Tab Size: | 6.35 mm x 0.81 mm |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Gender: | Male |
| Insulation: | Not Insulated |
| Color: | - |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Brass |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Contact Gender: | - |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Not Insulated |
| Length: | 14 mm |
| Material: | Brass |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | - |
| Width: | 6.3 mm |
| Unit Weight: | 0.014956 oz |
HOT
2-521104-2
Brand:TE Connectivity / AMP

216946-5113
Brand:Molex

324049
Brand:TE Connectivity

2-520128-2
Brand:TE Connectivity / AMP

74651174R
Brand:Wurth Elektronik

1-2840575-1
Brand:TE Connectivity

216946-5111
Brand:Molex

2-520405-2
Brand:TE Connectivity / AMP

2-520856-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1016660
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






