Manufacturer No:32463
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals SPLICE BUTT STRAP 22-16
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Splices |
| Type: | Butt |
| Wire Gauge Max: | 16 AWG |
| Stud / Tab Size: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Cable Mount / Free Hanging |
| Gender: | - |
| Insulation: | Not Insulated |
| Color: | - |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper |
| Series: | SOLISTRAND |
| Tradename: | SOLISTRAND |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Gender: | - |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Not Insulated |
| Length: | 15.01 mm |
| Material: | Copper |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | - |
| Width: | 3.45 mm |
| Wire Gauge: | 16 AWG |
| Unit Weight: | 0.023210 oz |
HOT
225677-E
Brand:TE Connectivity / ERNI

2366517-4
Brand:TE Connectivity

360040-1
Brand:TE Connectivity

62627-1
Brand:TE Connectivity / AMP

19073-0234
Brand:Molex

1-2840573-1
Brand:TE Connectivity

324061
Brand:TE Connectivity

60838-1
Brand:TE Connectivity / AMP

214720-5000
Brand:Molex

19038-0006
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






