Manufacturer No:AP22652W6-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution 1-Ch Precision Curr-Limit Load SW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | Precision |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 2.1 A |
| Current Limit: | 700 mA |
| On Resistance - Max: | 90 mOhms |
| On Time - Max: | 4 ms |
| Off Time - Max: | 1 ms |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-26-6 |
| Series: | AP22652 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Pd - Power Dissipation: | 830 mW |
| Product: | Load Switches |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Unit Weight: | 0.000529 oz |
HOT
MAX14523BATA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMUX7219DGKR
Brand:Texas Instruments

ADG6412BCPZ-REEL7
Brand:Analog Devices

TMUX1219DBVR
Brand:Texas Instruments

AP22652W6-7
Brand:Diodes Incorporated

ISO808TR
Brand:STMicroelectronics

LTC9101AUF-2#PBF
Brand:Analog Devices

DG411DY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPS22964C2YZPR
Brand:Texas Instruments
TPS22811LRPWR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






