Manufacturer No:LTC4296AUK-1#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Switch ICs - POE / LAN
Description:Power Switch ICs - POE / LAN Power-over-Data_Lines PSE Controller
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Switch ICs - POE / LAN |
| RoHS: | Details |
| Type: | Power Sourcing Equipment - PSE |
| Standard: | 802.3cg |
| Operating Supply Voltage: | 6 V to 60 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-48 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 5 Channel |
| Operating Supply Current: | 80 mA |
| Output Power: | 52 W 79 W |
| Product Type: | Power Switch ICs - POE / LAN |
| Series: | LTC4296-1 |
| other: | 260 |
| Subcategory: | Switch ICs |
HOT
TMUX1134PWR
Brand:Texas Instruments

IPS1025HFTR
Brand:STMicroelectronics

TMUX1104DQAR
Brand:Texas Instruments

TMUX7219DGKR
Brand:Texas Instruments

TMUX1112PWR
Brand:Texas Instruments

TCA9548APWR
Brand:Texas Instruments

TMUX1122DGKR
Brand:Texas Instruments

MAX20337ENT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMUX1119DBVR
Brand:Texas Instruments

MIC94083YFT-TR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






