Manufacturer No:TMUX7234PWR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Analog Switch ICs
Description:Analog Switch ICs 44-V latch-up immune 2:1 four-channel precision multiplexer with 1.8-V logic
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Analog Switch ICs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-20 |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| On Resistance - Max: | 6.2 Ohms |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | 4.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage: | 18 V |
| On Time - Max: | 180 ns |
| Off Time - Max: | 150 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | TMUX7234 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 36 V |
| Product Type: | Analog Switch ICs |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Current - Max: | 70 uA |
| Supply Type: | Single Supply Dual Supply |
HOT
TMUX1119DBVR
Brand:Texas Instruments

TC7SB3157DL6X,(S2E
Brand:Toshiba

MIC94083YFT-TR
Brand:Microchip Technology

LTC9101AUF-2#PBF
Brand:Analog Devices

TMUX7213RUMR
Brand:Texas Instruments

TMUX4051PWRQ1
Brand:Texas Instruments
BTS710404ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

BV2HD045EFU-CE2
Brand:ROHM Semiconductor

TMUX1101DBVR
Brand:Texas Instruments

TPS27S100ARRKR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






