Manufacturer No:BTS612N1E3128AAUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Current: | 10 mA |
| Current Limit: | 4 A |
| On Resistance - Max: | 200 mOhms |
| On Time - Max: | 400 us |
| Off Time - Max: | 400 us |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 34 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TO-263-7-2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 36 W |
| Product: | Power Switch |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Part # Aliases: | BTS612N1 E3128A SP005591072 |
HOT
TPS22964C2YZPR
Brand:Texas Instruments

TMUX646NZECR
Brand:Texas Instruments

TPS274160BRLHR
Brand:Texas Instruments

TPS27S100ARRKR
Brand:Texas Instruments

TMUX1119DBVR
Brand:Texas Instruments

AP22817BKBWT-7
Brand:Diodes Incorporated
SLG59H1405V
Brand:Renesas / Dialog
BTS722204ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies
TPS22950CQDDCRQ1
Brand:Texas Instruments

AP22817AKAWT-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






