Manufacturer No:STELPD01PUR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution Electronic switch for power line
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | Load Switch |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 5 A |
| Current Limit: | 5.15 A |
| On Resistance - Max: | 52 mOhms |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 16.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN-10 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product: | Power Switch ICs |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 16.8 V |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Unit Weight: | 0.000741 oz |
HOT
ISO808TR
Brand:STMicroelectronics

TMUX8108PWR
Brand:Texas Instruments

ADG1206LYCPZ-REEL7
Brand:Analog Devices
TPS7H2201Y/EM
Brand:Texas Instruments

MUX36D04IRUMR
Brand:Texas Instruments

TMUX7219MDGKR
Brand:Texas Instruments

TMUX4052PWRQ1
Brand:Texas Instruments

STELPD01PUR
Brand:STMicroelectronics

MAX4617EUE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMUX7234PWR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






