Manufacturer No:ISO808TR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution Galvanic isolated octal high-side power solid state relay for high inductive loads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 8 Output |
| Output Current: | 700 mA |
| Current Limit: | 1.9 A |
| On Resistance - Max: | 160 mOhms |
| On Time - Max: | 24 us |
| Off Time - Max: | 80 us |
| Operating Supply Voltage: | 9.2 V to 36 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PowerSO-36 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Power Switch ICs |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 600 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Supply Voltage - Min: | 9.2 V |
| Unit Weight: | 0.005291 oz |
HOT
TMUX1219DBVR
Brand:Texas Instruments
TMUX7413FRRPR
Brand:Texas Instruments

BTG70501EPLXUMA1
Brand:Infineon Technologies

ISO808TR
Brand:STMicroelectronics
SLG59H1405V
Brand:Renesas / Dialog
BTS722204ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

IPS1025HQ-32
Brand:STMicroelectronics

TMUX6213RUMR
Brand:Texas Instruments
BTS712204ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

AP22817AKAWT-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






