Manufacturer No:TMUX7411FRRPR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Analog Switch ICs
Description:Analog Switch ICs +/-60-V fault-protected 1:1 (SPST) four-channel switches with 1.8-V logic (four active low)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Analog Switch ICs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WQFN-16 |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| On Resistance - Max: | 11 Ohms |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Supply Voltage - Max: | 44 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | 5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage: | 22 V |
| On Time - Max: | 680 ns |
| Off Time - Max: | 100 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | TMUX7411F |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dual Supply Voltage: | 5 V to 22 V |
| Number of Switches: | 4 |
| Pd - Power Dissipation: | 1.6 W |
| Product Type: | Analog Switch ICs |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Current - Max: | 500 uA |
| Supply Type: | Single Supply Dual Supply |
| Switch Continuous Current: | 150 mA |
HOTTPS22950CQDDCRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX20336AEFT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

CCBTLV3257MPWREP
Brand:Texas Instruments

LTC9111RMSE#PBF
Brand:Analog Devices

TMUX7234PWR
Brand:Texas Instruments

TPS27S100ARRKR
Brand:Texas Instruments

BTS409L1E3062AAUMA1
Brand:Infineon Technologies

BTG70902EPLXUMA1
Brand:Infineon Technologies

AP22818AKAWT-7
Brand:Diodes Incorporated

TMUX1101DBVR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






