Manufacturer No:TPD1030F(TE12L,Q)
Manufacturer:Toshiba
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution INTELLIGENT POWER DEVICE SOP-8 PD=2W F=1MHZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | Low Side |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| On Resistance - Max: | 600 mOhms |
| On Time - Max: | 30 us |
| Off Time - Max: | 60 us |
| Operating Supply Voltage: | 1 V to 2.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOP-8 |
| Series: | TPD1030F |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Toshiba |
| Pd - Power Dissipation: | 2 W |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 2.8 V |
| Supply Voltage - Min: | 1 V |
| Unit Weight: | 0.002822 oz |
HOT
TMUX7411FRRPR
Brand:Texas Instruments

TC7SB3157DL6X,(S2E
Brand:Toshiba

TMUX7202RQXR
Brand:Texas Instruments

ADG417BRZ-REEL
Brand:Analog Devices

TMUX8108PWR
Brand:Texas Instruments

MAX14917AFM+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
BTS712204ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TMUX4052PWRQ1
Brand:Texas Instruments
VNQ9025AJTR
Brand:STMicroelectronics

TMUX1134PWR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






