Manufacturer No:TMUX7413FRRPR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Analog Switch ICs
Description:Analog Switch ICs +/-60-V fault-protected 1:1 (SPST) 4-channel switches with 1.8-V logic (2 active low 2 active high)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Analog Switch ICs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WQFN-16 |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Configuration: | 4 x SPST |
| On Resistance - Max: | 9.5 Ohms |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Supply Voltage - Max: | 44 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | 5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage: | 22 V |
| On Time - Max: | 930 ns |
| Off Time - Max: | 230 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | TMUX7413F |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | TMUX741-746EVM |
| Pd - Power Dissipation: | 1.6 W |
| Product Type: | Analog Switch ICs |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
HOT
MAX4984EEVB+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BTS72004EPAXUMA1
Brand:Infineon Technologies

ADG201ASRZ-EP-RL7
Brand:Analog Devices
SLG59H1405V
Brand:Renesas / Dialog

IPS8160HQ-1
Brand:STMicroelectronics

MAX4729EXT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC9102AUKJ#PBF
Brand:Analog Devices

MAX14764ETA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADG417BRZ-REEL
Brand:Analog Devices

BV2HD045EFU-CE2
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






