Manufacturer No:BTG70501EPLXUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Current Limit: | 3 A |
| On Resistance - Max: | 100 mOhms |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSDSO-14 |
| Series: | Load Guard |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Power Switch |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Tradename: | PROFET |
| Part # Aliases: | BTG7050-1EPL SP005631588 |
HOT
AP22817BKBWT-7
Brand:Diodes Incorporated

BTS500101LUAAUMA1
Brand:Infineon Technologies
SLG59H1405V
Brand:Renesas / Dialog
TPS22992RXPR
Brand:Texas Instruments

TMUX1121DGKR
Brand:Texas Instruments

ADG2412BCPZ-REEL7
Brand:Analog Devices

CCBTLV3257MPWREP
Brand:Texas Instruments

MAX4634EUB+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SN3257QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

BTS70082EPZXUMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






