Manufacturer No:TMUX4051PWRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Multiplexer Switch ICs
Description:Multiplexer Switch ICs Automotive 12-V 8:1 one-channel multiplexer with 1.8-V compatible logic
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMUX4051-Q1 |
| Product: | Multiplexers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-16 |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Configuration: | 1 x 8:1 |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Maximum Dual Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Bandwidth: | 430 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dual Supply Voltage: | 12 V |
| Off Isolation - Typ: | - 95 dB |
| Product Type: | Multiplexer Switch ICs |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Current - Max: | 80 uA |
| Supply Type: | Single Supply Dual Supply |
HOT
TPS2080D
Brand:Texas Instruments

TPD1030F(TE12L,Q)
Brand:Toshiba

IPS8160HQ-1
Brand:STMicroelectronics

TMUX7219DGKR
Brand:Texas Instruments

STELPD01PUR
Brand:STMicroelectronics

IPS1025HTR-32
Brand:STMicroelectronics

IPS1025HQ-32
Brand:STMicroelectronics

MUX508IDR
Brand:Texas Instruments

TPS22995RZFR
Brand:Texas Instruments

BTG70501EPLXUMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






