Manufacturer No:BTS70082EPZXUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution PROFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Current: | 7.5 A |
| On Resistance - Max: | 18 mOhms |
| On Time - Max: | 110 us |
| Off Time - Max: | 100 us |
| Operating Supply Voltage: | 4.1 V to 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSDSO-14 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Power Switches |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.1 V |
| Part # Aliases: | BTS7008-2EPZ SP003094802 |
HOTTPS7H2201Y/EM
Brand:Texas Instruments

ADG7421FBCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

TMUX7219RQXR
Brand:Texas Instruments

R5527K001D-TR
Brand:Nisshinbo

MUX36D04IRUMR
Brand:Texas Instruments

LTC9102AUKJ#PBF
Brand:Analog Devices

AP22652W6-7
Brand:Diodes Incorporated

MAX4617EUE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMUX7411FRRPR
Brand:Texas Instruments

ISO808TR-1
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






