Manufacturer No:TMUX8108PWR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Multiplexer Switch ICs
Description:Multiplexer Switch ICs 100-V flat RON single 8:1 multiplexers with latch-up Immunity and 1.8-V logic
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Multiplexers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-16 |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Configuration: | 1 x 8:1 |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Supply Voltage - Max: | 100 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | +/- 10 V |
| Maximum Dual Supply Voltage: | +/- 50 V |
| On Resistance - Max: | 90 Ohms |
| On Time - Max: | 15 us |
| Off Time - Max: | 3 us |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Bandwidth: | 200 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dual Supply Voltage: | 10 V to 50 V |
| Off Isolation - Typ: | - 110 dB |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 100 V |
| Pd - Power Dissipation: | 720 mW |
| Product Type: | Multiplexer Switch ICs |
| Propagation Delay Time: | 550 ps |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Current - Max: | 500 uA |
| Supply Type: | Dual Supply |
HOT
MAX4634EUB+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LMG3410R050RWHT
Brand:Texas Instruments

TMUX646NZECR
Brand:Texas Instruments

IPS2050HQ-32
Brand:STMicroelectronics

R5527K001D-TR
Brand:Nisshinbo

BTS70082EPZXUMA1
Brand:Infineon Technologies

MAX20337ENT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX4706EXK+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMUX1101DBVR
Brand:Texas Instruments

TPS27S100ARRKR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






