Manufacturer No:LTC9102AUKJ#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Switch ICs - POE / LAN
Description:Power Switch ICs - POE / LAN 12-Channel 802.3bt PoE PSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Switch ICs - POE / LAN |
| RoHS: | Details |
| Type: | Power Sourcing Equipment - PSE |
| Standard: | 802.3bt |
| On Resistance - Max: | 30 mOhms |
| Operating Supply Voltage: | 51 V to 57 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-64 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Duty Cycle - Max: | 6.7 % |
| Number of Channels: | 12 Channel |
| Operating Supply Current: | 11 mA |
| Output Power: | 90 W |
| Product Type: | Power Switch ICs - POE / LAN |
| Series: | LTC9102 |
| other: | 33 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Part # Aliases: | LTC9101AUF-1#PBF |
HOT
MAX4634EUB+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TC7SB3157DL6X,(S2E
Brand:Toshiba

AP22816AKEWT-7
Brand:Diodes Incorporated

TMUX7411FRRPR
Brand:Texas Instruments

BV2HD045EFU-CE2
Brand:ROHM Semiconductor
TMUXHS221NKGT
Brand:Texas Instruments

TMUX1112RSVR
Brand:Texas Instruments

TPS2HB50BQPWPRQ1
Brand:Texas Instruments

TPS22950CDDCR
Brand:Texas Instruments
TPS22992RXPR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






