Manufacturer No:2807968
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors CT 10-2PE/FSR-24
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CT |
| Mounting Style: | Pluggable |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Surge Protector |
| For Use With: | MCR Technology |
| Voltage Rating: | 24 VDC |
| Current Rating: | 200 mA |
| Termination Style: | Plug |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Black |
| Features: | LSA-PLUS Plug Decoupling Resistance |
| Height: | 22 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | COMTRAB |
| Width: | 111 mm |
| Part # Aliases: | CT_10-2PE/FSR-24 CT102PEFSR24 |
| Unit Weight: | 4.479793 oz |
HOT
LP-GTV-NFM
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

1191881
Brand:Phoenix Contact
DLA-12D3-Ex
Brand:Citel

KTS1675EUT-TR
Brand:Kinetic Technologies

1250A-1S-400
Brand:Bourns

DS72US-120S
Brand:Citel

LP-GTR-NFF-23
Brand:Amphenol Times Microwave Systems
ESP-100-POE
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

1106015
Brand:Phoenix Contact

SB5060-021-0
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






