Manufacturer No:1106015
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Surge Suppressors TTC-6P-4-24DC-I-P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Surge Protector |
| Voltage Rating: | 36 VDC |
| Current Rating: | 2.5 A |
| Termination Style: | Plug |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Green (Light Green) |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 39 mm |
| Length: | 60.3 mm |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 6.2 mm |
HOT
1191882
Brand:Phoenix Contact

1250A-1S-600
Brand:Bourns

LTC4360ISC8-1#TRMPBF
Brand:Analog Devices

DS72US-230S/G
Brand:Citel

DS74US-277Y/G
Brand:Citel

LT4363IMS-2#PBF
Brand:Analog Devices

SPD2-300-2P0-R
Brand:Littelfuse
MSP-VM48/RINJ
Brand:Citel

DLAWS1-12D3
Brand:Citel

LTC4368HDD-1#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






