Manufacturer No:MA15D1SI
Manufacturer:Weidmuller
Type:
Description:Surge Suppressors 120V 15A FILTERLED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| Series: | OVP |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | 3-Stage Protector |
| Voltage Rating: | 120 VAC 140 VDC |
| Current Rating: | 15 A |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Approvals: | UL 1449 |
| Brand: | Weidmuller |
| Height: | 90.5 mm |
| Length: | 79 mm |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 25 mm |
| Part # Aliases: | 7940098708 |
| Unit Weight: | 3.527396 oz |
HOT
1191884
Brand:Phoenix Contact

SPD2-300-2P0-R
Brand:Littelfuse

DS220S-24DC
Brand:Citel

DS72US-230S
Brand:Citel

2800188
Brand:Phoenix Contact

TBU-DT065-200-WH
Brand:Bourns

1191882
Brand:Phoenix Contact

KTS1675EUT-TR
Brand:Kinetic Technologies

LTC4362CDCB-2#TRMPBF
Brand:Analog Devices

1250A-1S-400
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






