Manufacturer No:2907923
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Sensor Cables / Actuator Cables
Description:Surge Suppressors PLT-SEC-T3-230-P-UT/PT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| Mounting Style: | Pluggable |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Replacement Plug |
| Voltage Rating: | 230 VAC |
| Termination Style: | Plug |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Green (Light Green) |
| Height: | 46.7 mm |
| Product Type: | Sensor Cables / Actuator Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 17.5 mm |
| Unit Weight: | 2.291882 oz |
HOT
DLAWS1-06D3
Brand:Citel

P8AX09-6G-N-MF
Brand:Citel

DS74US-277Y
Brand:Citel
B480-12D3
Brand:Citel

2881007
Brand:Phoenix Contact

TBU-CA085-050-WH
Brand:Bourns

LTC4368IMS-2#PBF
Brand:Analog Devices

DS74US-120Y/G
Brand:Citel

DS240S-230/G
Brand:Citel

TBU-DT085-100-WH
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






