Manufacturer No:DS43S-480
Manufacturer:Citel
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:Surge Suppressors Din Rail AC Power Surge Suppressor 40kA max 480V Delta3P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DS40S |
| Mounting Style: | DIN Rails |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | AC Power |
| Voltage Rating: | 480 VAC |
| Current Rating: | 40 kA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Citel |
| Height: | 90 mm |
| Length: | 67 mm |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 54 mm |
| Part # Aliases: | 461017 |
| Unit Weight: | 11.181846 oz |
HOT
1250A-1S-400
Brand:Bourns

2907923
Brand:Phoenix Contact

2906002
Brand:Phoenix Contact

LT4356MPS-2#PBF
Brand:Analog Devices

1191887
Brand:Phoenix Contact

2908685
Brand:Phoenix Contact

LT4363IMS-2#PBF
Brand:Analog Devices

DLA-24D3
Brand:Citel

2819008
Brand:Phoenix Contact
DD9-24V
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






