Manufacturer No:2907918
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors PLT-SEC-T3-120-FM-UT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Type 3 Surge Protector |
| For Use With: | Power Supply Networks |
| Voltage Rating: | 120 VAC/DC |
| Current Rating: | 26 A |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Green (Light Green) |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 93.4 mm |
| Length: | 74.5 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 17.7 mm |
| Unit Weight: | 6.583356 oz |
HOT
DS240S-130DC
Brand:Citel

LT4356HDE-2#PBF
Brand:Analog Devices

LTC4362CDCB-2#TRMPBF
Brand:Analog Devices

1250A-1S-480
Brand:Bourns

SPD2-550-3P0-R
Brand:Littelfuse

DS72US-230S
Brand:Citel

DS74US-277Y/G
Brand:Citel
B480-24D3
Brand:Citel

DS41S-120
Brand:Citel

P8AX09-T-FF
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






