Manufacturer No:FYL0H223ZF
Manufacturer:KEMET
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 5.5V 0.022F -20/+80% LS=5.08mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | FY |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 22000 uF |
| Voltage Rating DC: | 5.5 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 80 % |
| ESR: | 200 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 5 mm |
| Diameter: | 11 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KEMET |
| Capacitance - uF: | 22000 uF |
| Lead Spacing: | 5.08 mm |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
BCAP0100 P300 S17
Brand:Maxwell Technologies

MAL223051006E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMR14F474MRBA0
Brand:KYOCERA AVX

HVZ0E226NF
Brand:KEMET

BCAP0325 P270 S19
Brand:Maxwell Technologies

MAL222551002E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL219690107E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL219690117E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL222551013E3
Brand:Vishay / BC Components

BMOD0002 P005 B02
Brand:Maxwell Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






