Manufacturer No:MAL223551008E3
Manufacturer:Vishay
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 50F 3V 18x35mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 235 EDLC-HVR ENYCAP |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 50 F |
| Voltage Rating DC: | 3 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 50 % |
| ESR: | 14 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 35 mm |
| Height: | 35 mm |
| Diameter: | 18 mm |
| Life: | 2000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Lead Diameter: | 0.8 mm |
| Lead Spacing: | 7.5 mm |
| Leakage Current: | 250 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
HOT
MAL219691214E3
Brand:Vishay / BC Components

FYL0H223ZF
Brand:KEMET

MAL219691102E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMT32H755MRBB0
Brand:KYOCERA AVX

DSM154Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

DSM186Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

MAL223051011E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCY60B407SNB
Brand:KYOCERA AVX
FMR0H473ZF
Brand:KEMET
MAL222591004E3
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






