Manufacturer No:DSM304Q030W075PB
Manufacturer:Cornell Dubilier
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 30VDC 0.3F Tol -10%/+30% 44x27x18mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cornell Dubilier |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DSM |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Wire |
| Capacitance: | 300000 uF |
| Voltage Rating DC: | 30 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 1.515 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Length: | 44 mm |
| Width: | 18 mm |
| Height: | 27 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Cornell Dubilier - CDE |
| Capacitance - uF: | 300000 uF |
| Leakage Current: | 300 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
HOT
FYH0H473ZF
Brand:KEMET

DSM154Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

FYL0H223ZF
Brand:KEMET

BMOD0002 P005 B02
Brand:Maxwell Technologies

DSM186Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

MAL222051008E3
Brand:Vishay / BC Components
KR-5R5V334-R
Brand:PowerStor / Eaton

MAL222051003E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCV40E506SRB
Brand:KYOCERA AVX
MAL222591004E3
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






