Manufacturer No:SCCU25E256SRB
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 3V 25F 16X25mm Radial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCC-E |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 25 F |
| Voltage Rating DC: | 3 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 27 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 25 mm |
| Diameter: | 16 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Lead Diameter: | 0.8 mm |
| Lead Spacing: | 7.5 mm |
| Leakage Current: | 60 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
| Part # Aliases: | SCCU25E256MRB |
| Unit Weight: | 0.386829 oz |
HOT
MAL223051009E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCR20B335SRB
Brand:KYOCERA AVX

SCCT30B156SRB
Brand:KYOCERA AVX

FYH0H473ZF
Brand:KEMET

850617021002
Brand:Wurth Elektronik

MAL223551008E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL223051002E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCW50B127SSBLE
Brand:KYOCERA AVX

DSM154Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

SCMT22D505PRBB0
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






