Manufacturer No:LP12352R7206
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 2.7V 20F 12.5x35mm Supercapacitor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LP |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 20 F |
| Voltage Rating DC: | 2.7 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 40 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 35 mm |
| Diameter: | 12.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TAIYO YUDEN |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor |
| Unit Weight: | 0.235361 oz |
HOTFMR0H473ZF
Brand:KEMET

HSL1040-3R8157-R
Brand:PowerStor / Eaton

DSM116Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

SCCT35B226SRB
Brand:KYOCERA AVX

SCCT35E226SRB
Brand:KYOCERA AVX

BCAP0150 P300 S17
Brand:Maxwell Technologies

MAL223051008E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMT32H755MRBB0
Brand:KYOCERA AVX

MAL219691102E3
Brand:Vishay / BC Components

DSM155Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






