Manufacturer No:DSM154Q030W075PB
Manufacturer:Cornell Dubilier
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 30VDC 0.15F Tol -10%/+30% 35x24.5x14.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cornell Dubilier |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DSM |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Wire |
| Capacitance: | 150000 uF |
| Voltage Rating DC: | 30 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 6.464 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Length: | 35 mm |
| Width: | 14.5 mm |
| Height: | 24.5 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Cornell Dubilier - CDE |
| Capacitance - uF: | 150000 uF |
| Leakage Current: | 200 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
HOT
MAL223051008E3
Brand:Vishay / BC Components

DSM186Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE
SCCV60B107SRBQ
Brand:KYOCERA AVX

DSM504Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

HVZ0E506NF
Brand:KEMET

SCCT30B156SRB
Brand:KYOCERA AVX

SCCS25E705PRB
Brand:KYOCERA AVX
MAL222090002E3
Brand:Vishay / BC Components

850617021002
Brand:Wurth Elektronik

TV1020-3R0605-R
Brand:PowerStor / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






