Manufacturer No:MAL219691102E3
Manufacturer:Vishay
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 4F 2.8V 7.0x5.0 2pin Vertical
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 196 HVC ENYCAP |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 4 F |
| Voltage Rating DC: | 2.8 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 80 % |
| ESR: | 15 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 5 mm |
| Diameter: | 7 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Leakage Current: | 30 uA |
| Operating Temperature Range: | - 20 C to + 70 C |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Tradename: | ENYCAP |
| Type: | Cylindrical |
| Unit Weight: | 0.150466 oz |
HOT
DSM504Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

SCCT35B226SRB
Brand:KYOCERA AVX

SCCV40E506SRB
Brand:KYOCERA AVX

851617034001
Brand:Wurth Elektronik

SCMR14J334SRBA0
Brand:KYOCERA AVX

SCMU33F156MRBB0
Brand:KYOCERA AVX

SCMR18C105MRBA0
Brand:KYOCERA AVX

SCMQ14C474MRBA0
Brand:KYOCERA AVX

DSM504Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

MAL222551013E3
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






