Manufacturer No:DSM255Q018W075PB
Manufacturer:Cornell Dubilier
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 18VDC 2.5F Tol -10%/+30% 79x30x14mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cornell Dubilier |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DSM |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Wire |
| Capacitance: | 2.5 F |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 334 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Length: | 79 mm |
| Width: | 14 mm |
| Height: | 30 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Cornell Dubilier - CDE |
| Leakage Current: | 1.1 mA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
HOT
SCCV40E506SRB
Brand:KYOCERA AVX

DSM376Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

851617034001
Brand:Wurth Elektronik

SCMR14J334SRBA0
Brand:KYOCERA AVX

MAL222051011E3
Brand:Vishay / BC Components

FS0H105ZF
Brand:KEMET

LP08152R7245
Brand:TAIYO YUDEN

SCCT35E226SRB
Brand:KYOCERA AVX

SCMQ14D474PRBB0
Brand:KYOCERA AVX

SCMZ1EP167SRBB0
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






