Manufacturer No:B72.225HGU.00125
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD PCIe 2242 NVMe Gen3x4 BICS5 120GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | PV220-M242 |
| Memory Size: | 120 GB |
| Product: | PCIe SSDs |
| Form Factor: | M.2 2242 |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | PCIe |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 42 mm x 22 mm x 4.08 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Brand: | Apacer |
| Code Name: | LDPC |
| Connector Type: | 75-pin M.2 |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
IKVP50/8GB
Brand:Kingston

A82.259HYC.002F8
Brand:Apacer

SDASB8Y-512G
Brand:SanDisk

A72.245JGA.00341
Brand:Apacer

APS25AFB032G-6BTWT
Brand:Apacer

A52.25CJGA.002ES
Brand:Apacer

MTFDDAK240TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

SDATN8Y-1T00
Brand:SanDisk

MTFDKBA256TFK-1BC1AABYY
Brand:Micron

B72.225HGU.00125
Brand:Apacer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






