Manufacturer No:A82.259HYC.002F8
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD SATA MO-300B BICS5 SLC-LiteX 40GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | SH250-300B |
| Memory Size: | 40 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | MO-300 |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 29.85 mm x 26.8 mm x 3.85 mm |
| Sustained Write: | 460 MB/s |
| Sustained Read: | 550 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Active Mode Current: | 360 mA |
| Brand: | Apacer |
| Code Name: | LDPC |
| Connector Type: | 52-pin mSATA |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
A52.245JGB.00441
Brand:Apacer

AN2.112HHG.00118
Brand:Apacer

MTFDKBA256TFK-1BC1AABYY
Brand:Micron

OM8SEP4256Q-A0
Brand:Kingston

B92.22CHGV.00324
Brand:Apacer

SDATN8Y-256G
Brand:SanDisk

IKVP50/16GB
Brand:Kingston

A52.25CJGA.002ES
Brand:Apacer

MTFDKBG1T9TFR-1BC1ZABYY
Brand:Micron

AN2.118HLG.00321
Brand:Apacer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






