Manufacturer No:B92.22CHGV.00324
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD PCIe NVMe Gen3x4 BICS5 128GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | PT220-M280 |
| Memory Size: | 128 GB |
| Product: | PCIe SSDs |
| Form Factor: | PCIe |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | PCIe |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 80 mm x 22 mm x 2.58 mm |
| Sustained Write: | 550 MB/s |
| Sustained Read: | 1140 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Active Mode Current: | 810 mA |
| Brand: | Apacer |
| Code Name: | LDPC |
| Connector Type: | 75-pin M.2 |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
A72.245JGA.00341
Brand:Apacer

B92.935KGU.00211
Brand:Apacer

AN2.112HGU.00122
Brand:Apacer

A32.259HYB.002F8
Brand:Apacer

IKVP80ES/960G
Brand:Kingston

SDUFD33-016G
Brand:SanDisk
OCP0S31024Q-A0
Brand:Kingston

MQ01ACF032
Brand:Toshiba

MTFDDAK1T9TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

MTFDKBA256TFK-1BC1AABYY
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






