Manufacturer No:APS25AFB032G-6BTWT
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD 2.5" SATA3 SSD SS210-25 9.5mm Metal Housing SLC High Speed Thermal Sensor DEVSLP 32GB Wild Temp.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | SS210-25 |
| Memory Size: | 32 GB |
| Product: | ATA Flash Drives |
| Form Factor: | 2.5 in |
| Configuration: | SLC |
| Interface Type: | SATA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 100 mm x 69.84 mm x 9.3 mm |
| Sustained Write: | 270 MB/s |
| Sustained Read: | 530 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Active Mode Current: | 305 mA |
| Brand: | Apacer |
| Connector Type: | 7-Pin SATA Signal Connector 15-Pin SATA Power Connector |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
B72.225HGU.00125
Brand:Apacer

DTKN/128GB
Brand:Kingston

IKVP50/32GB
Brand:Kingston

SDUFD33-008G
Brand:SanDisk

A72.25CHGA.002ES
Brand:Apacer

SDATN8Y-1T00
Brand:SanDisk

B92.935KGU.00211
Brand:Apacer

MTFDDAK960TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

A52.25CJGA.002ES
Brand:Apacer

MTFDDAK1T9TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






