Manufacturer No:B92.225JGV.00122
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD PCIe 2280 NVMe Gen3x4 BICS5 240GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | PV220-M280 |
| Memory Size: | 240 GB |
| Product: | PCIe SSDs |
| Form Factor: | M.2 2280-D5-M |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | PCIe |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 80 mm x 22 mm x 2.58 mm |
| Sustained Write: | 1120 MB/s |
| Sustained Read: | 2185 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Active Mode Current: | 1.19 A |
| Brand: | Apacer |
| Code Name: | LDPC |
| Connector Type: | 75-pin M.2 |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
B92.945KGU.00202
Brand:Apacer
SSDPEKNU020TZX1
Brand:Solidigm

APS25AFB032G-6BTWT
Brand:Apacer

OM3PGP41024P-A0
Brand:Kingston

AN2.112HGG.00322
Brand:Apacer

A52.255KHA.00146
Brand:Apacer

SFU3008GC2PE2TO-E-GE-912-HS0
Brand:Swissbit

SDUFD33-008G
Brand:SanDisk

A82.255HGC.002EM
Brand:Apacer

MG08ACA16TE
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






