Manufacturer No:SDBPNTY-256G
Manufacturer:SanDisk
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD 256 GB - 3.3 V WD/SD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | PC SN730 |
| Memory Size: | 256 GB |
| Product: | NVMe SSDs |
| Form Factor: | M.2 2280 |
| Configuration: | 3D NAND |
| Interface Type: | NVMe PCIe |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 22 mm x 80 mm x 2.38 mm |
| Sustained Write: | 2100 MB/s |
| Sustained Read: | 3150 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Brand: | SanDisk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 216 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | NVMe |
| Unit Weight: | 1.304431 oz |
HOT
SDATN8Y-256G
Brand:SanDisk

MTFDDAK960TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

A52.245JGB.00441
Brand:Apacer

MQ01ACF032
Brand:Toshiba

IKVP50/32GB
Brand:Kingston

A72.25CHGA.002ES
Brand:Apacer

MTFDDAK960TGB-1BC1ZABYY
Brand:Micron

MTFDDAK1T9TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

AN2.118HMG.00321
Brand:Apacer

B92.935KGU.00211
Brand:Apacer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






