Manufacturer No:A32.25CHGB.002ES
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD SATA M.2 2242 BICS5 3D-TLC 128GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | ST250-M242 |
| Memory Size: | 128 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | M.2 2242 |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 42 mm x 22 mm x 3.88 mm |
| Sustained Write: | 480 MB/s |
| Sustained Read: | 540 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Active Mode Current: | 315 mA |
| Brand: | Apacer |
| Code Name: | LDPC |
| Connector Type: | 75-pin M.2 |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
B92.945KGU.00202
Brand:Apacer

AN2.112HHG.00118
Brand:Apacer

SDASB8Y-512G
Brand:SanDisk

A52.25CJGA.002ES
Brand:Apacer

SDCPNRZ-2T00
Brand:SanDisk

MTFC64GAZAOTD-AAT
Brand:Micron

B72.22CHGU.00124
Brand:Apacer

A52.259HYA.003F8
Brand:Apacer

OM4P0S3256Q-A0
Brand:Kingston

OM3PGP41024P-A0
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






