Manufacturer No:A52.245JGB.00441
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD SATA M.2 2280 BICS5 3D-TLC 240GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | SV240-M280 |
| Memory Size: | 240 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | M.2 2280-D5-B-M |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 80 mm x 22 mm x 3.88 mm |
| Sustained Write: | 470 MB/s |
| Sustained Read: | 560 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Active Mode Current: | 560 mA |
| Brand: | Apacer |
| Code Name: | LDPC |
| Connector Type: | 75-pin M.2 |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
IKVP50/32GB
Brand:Kingston

SSDPF2KX038TZ01
Brand:Solidigm

SDUFD33-016G
Brand:SanDisk

AN2.118HLG.00321
Brand:Apacer
OCP0S31024Q-A0
Brand:Kingston

APS25AFB032G-6BTWT
Brand:Apacer

MTFDDAV480TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

IKVP50/16GB
Brand:Kingston

MTFDDAK240TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

SDATN8Y-1T00
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






