Manufacturer No:MTFDKBA256TFK-1BC1AABYY
Manufacturer:Micron Technology
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD 2450 256GB M.2 SSD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Memory Size: | 256 GB |
| Product: | NVMe SSDs |
| Form Factor: | M.2 2280 |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | NVMe PCIe |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 22 mm x 80 mm x 1.35 mm |
| Sustained Write: | 1600 MB/s |
| Sustained Read: | 3500 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Brand: | Micron |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
HDEB00SGEA51
Brand:Toshiba

B92.225JGV.00122
Brand:Apacer

SFU3008GC2PE2TO-E-GE-912-HS0
Brand:Swissbit

AN2.118HMG.00321
Brand:Apacer

AN2.112HGS.00422
Brand:Apacer

A32.25CHGB.002ES
Brand:Apacer

MTFDDAK1T9TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

MG08ACA16TE
Brand:Toshiba

A52.245JGB.00441
Brand:Apacer

IKVP50/64GB
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






