Manufacturer No:AM-5907CAR
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 5 V Glass Outdoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 229 mW |
| Maximum Output Current: | 45.7 mA |
| Maximum Output Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 75 mm |
| Width: | 55 mm |
| Thickness: | 1.8 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 75 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 7.7 V |
| Part # Aliases: | 166646019 AM-5907CAR-MEL-E AM-5907CAR-MEL-T |
| Unit Weight: | 0.645514 oz |
HOTAM-1454CA
Brand:Panasonic Battery

313070001
Brand:Seeed Studio
AM-7A03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

5366
Brand:Adafruit
AM-1407CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-1801CA
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-651
Brand:Mikroe
AM-1815CA
Brand:Panasonic Battery

MP7.2-75F
Brand:PowerFilm
AM-1437CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






