Manufacturer No:AM-5412CAR
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 2.2 V Glass Outdoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 87.6 mW |
| Maximum Output Current: | 39.8 mA |
| Maximum Output Voltage: | 2.2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 50 mm |
| Width: | 33 mm |
| Thickness: | 1.8 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 150 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 3.4 V |
| Part # Aliases: | 166646013 AM-5412CAR-MEL-E AM-5412CAR-MEL-T |
| Unit Weight: | 0.257500 oz |
HOTAM-5610CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-1801CA
Brand:Panasonic Battery

RC7.2-75F
Brand:PowerFilm
AM-1819CA
Brand:Panasonic Battery

PRT-14800
Brand:SparkFun

MP7.2-150F
Brand:PowerFilm

114992711
Brand:Seeed Studio
7791400746
Brand:Weidmuller

313070004
Brand:Seeed Studio
AM-5412CAR
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






