Manufacturer No:MPT15-150
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 100mA@15.4V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | Classic Application |
| Output Power: | 1.54 W |
| Maximum Output Current: | 100 mA |
| Maximum Output Voltage: | 15.4 V |
| Length: | 253 mm |
| Width: | 146 mm |
| Application: | Indoor Intermittent Outdoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Output Voltage: | 22.2 V |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 22.2 V |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOTAM-5605CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

FIT0601
Brand:DFRobot
AM-1815CA
Brand:Panasonic Battery

200
Brand:Adafruit

PRT-09541
Brand:SparkFun

MPT6-75
Brand:PowerFilm

5368
Brand:Adafruit
AM-5302CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

CS-MPSOLAR-06
Brand:Crowd Supply

MPT15-150
Brand:PowerFilm
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






