Manufacturer No:MPT3.6-75
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 50mA@3.6V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | Classic Application |
| Output Power: | 180 mW |
| Maximum Output Current: | 50 mA |
| Maximum Output Voltage: | 3.6 V |
| Length: | 74 mm |
| Width: | 73 mm |
| Thickness: | 0.22 mm |
| Application: | Indoor Intermittent Outdoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Isc - Short Circuit Current: | 64 mA |
| Output Voltage: | 5.5 V |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 5.5 V |
| Unit Weight: | 0.050000 oz |
HOTBWA-SOLAR PANEL 3W
Brand:Banner Engineering

FIT0573
Brand:DFRobot

313070003
Brand:Seeed Studio
AM-5904CAR
Brand:Panasonic Battery
7791400879
Brand:Weidmuller
AM-5412CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-8701CAR
Brand:Panasonic Battery

CS-MPSOLAR-02
Brand:Crowd Supply

MPT2.4-21
Brand:PowerFilm

MIKROE-651
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






