Manufacturer No:500
Manufacturer:Adafruit
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Large 6V 3.4W Solar Panel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| Output Power: | 3.5 W |
| Maximum Output Current: | 530 mA |
| Maximum Output Voltage: | 6 V |
| Length: | 210 mm |
| Width: | 113 mm |
| Thickness: | 5 mm |
| Brand: | Adafruit |
| Product: | Solar Panels |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
| Type: | Monocrystalline |
| Unit Weight: | 5 oz |
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






