Manufacturer No:SCP-2-1+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning PWR SPLTR CMBD / SM / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Splitter Filter Modules |
| Frequency: | 299.95 MHz |
| Frequency Range: | 100 kHz to 400 MHz |
| Bandwidth: | 399 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 19.05 mm x 9.65 mm x 5.08 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SCP |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 0.4 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | 2-Way |
HOT
SC4PS-33+
Brand:Mini-Circuits

AD6PS-1+
Brand:Mini-Circuits

VLFG-2750+
Brand:Mini-Circuits

SCW-2-332+
Brand:Mini-Circuits

B39552B8379L210
Brand:RF360

LFCN-180+
Brand:Mini-Circuits
HFCW-5000+
Brand:Mini-Circuits
QPQ1065SR
Brand:Qorvo

QCS-592+
Brand:Mini-Circuits

X4C40K1-30S
Brand:Anaren
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






